2016/2017 hooaja kokkuvõte

Teistsugusem, põnevam, lahedam, keerulisem kui kunagi varem.

Juba eelmisel kevadel ütlesin “jah” suusaorienteerumise koondisesse kandideerimisele, et jõuda Imatrasse juunioride MM’ile. Sellega lisandusid sügisesse tavaliste treeningute keskele mõned nädalavahetused koos suusaorienteerujate kaarditrennide ja analüüsidega.

Võistlushooaeg algas detsembris Tamperes, sealt edasi juba EMV Otepääl ja noorte suusasarja etapp Jõulumäel. Kuna aga looduslikku lund nappis, siis otsisid suusaorienteerujad seda lõuna poolt. Järgnesid nädalavahetused Daugavpilsis, Põlvas ja Madonas suusaorienteerudes. Korraks jõudsin ka Haanjasse klassikat sõitma.

Veebruari alguses täitus suur eesmärk ja unistus: võistelda juunioride MM’il Imatras.

ESOC teade (97)

Imatrast tagasi, toimusid Lääne-Virumaal Pariisis EMV suusaorienteerumise sprindis ja sprinditeates. Kuldne pühapäev!

DSC_0194

Nädal hiljem Tartu maraton. Järjekordne uskumatu kogemus: startida Tartu maratonile esimesest reast.

Märtsi algus viis mind Krasnojarski. Suusaorienteerumise MM. Kuu aega enne poleks osanud seda isegi unes näha…

431A7519(1)

Hooaja lõpetasin Jõulumäel 30km distantsiga.

ESOC 2017 sprint (63)

Läbi terve hooaja olid mul head, väga head ja ideaalsed suusad. Nagu ikka Erti töö ja vaev. Tiitlivõistlustel tuli appi ka Kuno.

Suur aitäh Loksa linnale ja kaasaelajatele, eraldi tänu Confido Erameditsiinikeskusele ja Madshusile. Ilma teieta ei oleks selline hooaeg võimalik!

Erinevalt eelmistest hooaegadest võistlesin rohkem suusaorienteerumises kui murdmaasuusatamises. Kahju oli loobuda murdmaasuusa Eesti meistrivõistlustest, kuid ei tohi karta loobuda heast, et püüda suurepärast.