24h rogaini Euroopa meistrivõistlused

25. augustil anti Berehometis (Ukrainas) start järjekordsele 24h rogaini tiitlivõistlusele. Mina ja Kaisa võtsime katsumuse vastu esimest korda.

Ukrainasse otsustasime minna maad mööda, ühaksakesi bussis. Terve sõidu vältel jagas ülikogenud Sass meile hindamatuid õpetussõnu nii raja planeerimise, liikumise, riietuse kui ka toitumise kohta. Suur aitäh, sellest oli päriselt ka abi!

Ukrainasse saime sisse suhteliselt ladusalt: piiril veetsime veidi alla tunni. Ukraina võttis meid vastu lõputute päevalillepõldude, linnades munakiviteede ja külades hobuvankritega. Kohalikud inimesed olid aga lahked ja äärmiselt abivalmid.

Võistlus: 25. augustil, laupäeval kell 9.00 saime kätte võistluskaardid, et planeerida endale rada. Kahe tunniga oli meil Kaisaga plaan valmis, võimalused punkte juurde võtta või planeering lühemaks teha leitud. Kell 12.10 startisime 24h kestvale võistlusele. Alguses liikusime mägede poolel, kus püsisime ilusti graafikus. Pimedaks läks u 20.30. Olime rada planeerides arvestanud orienteerumisvigadega, mida me tegelikkuses ei teinud, mille tõttu olime graafikust eest. Umbes kella viieks hommikul olid meie mõlema jalad juba täiesti läbi. Tiksusime vaikselt edasi kuni päiksetõusuni (u 6.30), mil hakkasime väsimusest hoolimata punkte juurde planeerima. Kella üheksast hommikul jõudsime finišisse: enda planeering ületatud ja õnnelikud (kuigi lubades, et enne järgmist korda mõtleme pikalt ja põhjalikult, kas ikka tuleme end piinama).

Võistluse kokkuvõte: saavutasime naisjuunioride arvestuses Euroopa meistrivõistlustel 4.koha! Võtsime ca 3000m tõusu ja saime 188 punkti. 3h jäi aega üle, kuid tol hetkel olime õnnelikud, et suutsime finišini välja vedada. Paar päeva pärast võistlust on mõlema jalad hullemast taastunud ja muu on ka kõik korras. Eks vist peab ikka järgmisel aastal uuesti proovima 🙂