Orienteerumise EMV Mõndaveres

6.-7. maini toimusid Mõndaveres Eesti meistrivõistlused. Laupäeval joosti lühirada ning pühapäeval põhiklassi teade.

Laupäeval sain kirja N20 11. tulemuse ehk olin tüdrukutest kõige kauem metsas. Orienteerumises võib kõike juhtuda ja sel korral juhtuski. Lootsin punktideni kergelt jõuda, kuid oleksin pidanud hoolikamalt kaarti kontrollima. Mitu suurt viga ja mõned väiksemad, kuid vähemalt suutsin raja läbida. Kuid ainult raja läbimine ei ole enam eesmärk.

Pühapäeval jooksin Rakvere OK võistkonnas 1. vahetust (mina-Jaana-Kelly). Laupäevast oleks võinud ju järeldusi teha… Lootsin nüüd teha parema, veatuma jooksu, kuid lootuseks see jäigi. Maastiku idaosa läbisid kõrged oosid, mida “ehtisid” mahalangenud puud. Mõlemal päeval takerdusin just selles osas (kuhu jäi vigadest õppimine??). Selle eest tegi aga Jaana super jooksu ning Kelly sai meid finišisse tuua 12. kohal.

PS. Meeste võistkondi oli stardiprotokollis 26 ja naiste võiskondi 19. Võrdluseks näide: murdmaasuusatamise EMV teatesõidu lõpetas 9 naiskonda ja 10 meeskonda.

Kevadised jooksuvõistlused

Suusad ära, tossud asemele. Vähemalt nii ma arvasin…

7139156248458535805-account_id=1

Aga loodus arvas teistmoodi.

13. aprillil sadas nii ilus lumi maha, et oleks olnud lausa patt seda mitte ära kasutada. 14. aprilli hommikul oli Loksa staadionil rada sees ja Suusavägi trennis.

22. aprillil toimusid Elvas murdmaajooksu Eesti meistrivõistlused. Naisjuuniorid, 3km, 5. koht.

4726042998700560594-account_id=1

Sama päeva õhtul kogunesid orienteerujad Tallinnasse Vabaduse väljakule, et jätkata igaaastast Jüriöö teatejooksu traditsiooni. Sel aastal Rakvere OK põhiklassi võistkonda välja ei pannud, kuid õnneks leidsin jooksjate panga kaudu endalegi võistkonna, keda nägin esimest korda paar tundi enne starti. Uutmoodi kogemus, aga siiski väga lahe!

dav

mde

 

2016/2017 hooaja kokkuvõte

Teistsugusem, põnevam, lahedam, keerulisem kui kunagi varem.

Juba eelmisel kevadel ütlesin “jah” suusaorienteerumise koondisesse kandideerimisele, et jõuda Imatrasse juunioride MM’ile. Sellega lisandusid sügisesse tavaliste treeningute keskele mõned nädalavahetused koos suusaorienteerujate kaarditrennide ja analüüsidega.

Võistlushooaeg algas detsembris Tamperes, sealt edasi juba EMV Otepääl ja noorte suusasarja etapp Jõulumäel. Kuna aga looduslikku lund nappis, siis otsisid suusaorienteerujad seda lõuna poolt. Järgnesid nädalavahetused Daugavpilsis, Põlvas ja Madonas suusaorienteerudes. Korraks jõudsin ka Haanjasse klassikat sõitma.

Veebruari alguses täitus suur eesmärk ja unistus: võistelda juunioride MM’il Imatras.

ESOC teade (97)

Imatrast tagasi, toimusid Lääne-Virumaal Pariisis EMV suusaorienteerumise sprindis ja sprinditeates. Kuldne pühapäev!

DSC_0194

Nädal hiljem Tartu maraton. Järjekordne uskumatu kogemus: startida Tartu maratonile esimesest reast.

Märtsi algus viis mind Krasnojarski. Suusaorienteerumise MM. Kuu aega enne poleks osanud seda isegi unes näha…

431A7519(1)

Hooaja lõpetasin Jõulumäel 30km distantsiga.

ESOC 2017 sprint (63)

Läbi terve hooaja olid mul head, väga head ja ideaalsed suusad. Nagu ikka Erti töö ja vaev. Tiitlivõistlustel tuli appi ka Kuno.

Suur aitäh Loksa linnale ja kaasaelajatele, eraldi tänu Confido Erameditsiinikeskusele ja Madshusile. Ilma teieta ei oleks selline hooaeg võimalik!

Erinevalt eelmistest hooaegadest võistlesin rohkem suusaorienteerumises kui murdmaasuusatamises. Kahju oli loobuda murdmaasuusa Eesti meistrivõistlustest, kuid ei tohi karta loobuda heast, et püüda suurepärast.