Hooaja esimesed võistlused

IMG_20160110_150000[1]

Lõpuks see siis algas ja kohe tihedalt – kahe päevaga kolm võistlust.

Laupäeval toimusid Valgehobusemäel Eesti noorte meistrivõistlused suusatamises. Kavas olid sprindidistantsid klassikalises tehnikas. Külma tõttu lükati starte tunni võrra edasi, kuid kardetud pakane jäi tulemata -15 ja päike – ideaalne klassikailm. Eelsõidus sõitis Epp välja 5. aja ning sai sellega finaali. Sama koht kirjutati ka lõpuprotokolli.

Pühapäeval võtsime plaani kaks võistlust. Esmalt Rakveres toimunud Estonian SKIO weekend. Epp startis esimeste võistlejate hulgas ja väga pikalt punktide otsimiseks aega ei olnud, sest kahe ja poole tunni pärast ootas Valgehobusemäel järgmine võistlus. Õnneks väga pikalt ei ekselnudki ja väljus metsast N20 vanuseklassi neljandana.

Valgekale jõudsime parasjagu pool tundi enne starti, sooja polnud enam teha vaja ning eelmise päeva suusadki tundusid libedad. 5 km klassikat on alati üks Epu lemmikutest olnud. Väike kahtlus kripeldas, et võib-olla oli hommikune võistlus liiga väsitav, aga juba esimesel ringil oli näha, et valisime õige taktika. Sõit oli algusest lõpuni särtsu täis ja liikumine kiire. Tulemuseks kindel kolmas koht – selle suusasarja parim.

Tundub, et oli läbi aegade parim hooaja algus. 🙂