IXX Taliuniversiaad

Selle aasta maailma suurim talvine spordiüritus IXX taliuniversiaad toimus 1.-12. märtsini Krasnojarskis. Universiaadil osales enam kui 2700 sportlast 58 riigist. Esindatud oli üle 600 kõrgkooli. Suurim delegatsioon (295 sportlast) oli korraldaja riigil – Venemaal. 11 päeva jooksul selgitati parimad 11 spordialal, välja anti 76 medalikomplekti. Universiaadil töötas üle 5000 vabatahtliku ning võistluseteks olid valminud uued spordirajatised või rekonstrueeriti olemasolevad täielikult. Ühesõnaga- suurelt korraldatud suurvõistlus.

Universiaadi küla

Teiste spordialade kõrval oli esmakordselt programmis suusaorienteerumine. Suusaorienteerumises võisteldi eraldi universiaadi jaoks rajatud Raduga suusakeskuse radadel.

Sprindi finišisirge

Distantsile peale vajutades leiad kõik otseülekanded

Lühiraja start
Sprinditeade

Universiaad oli minu selle hooaja põhieesmärk- teha sõidud, millega rahule jään ja olla teravaimas suusavormis. Peale esimest võistlust – sprinti, sai selgeks, et lisaks veatule orienteerumisele tuleb kõrgete kohtade püüdmiseks suusakiirus maksma panna (igal distantsil olin finišisirgel konkurentide vastu võitlemas). Peale Türgit oli väga hea võistelda jälle madalamal kõrgusel ja tundsin, et suudan parimatega võidu sõita. Olen väga õnnelik oma tulemuste üle individuaalsetel distantsidel, rajad sobisid mulle suurepäraselt ja kasutasin selle maksimaalselt ära. Siiski oli sprinditeade minu jaoks võistluste nael, kui suutsime mõlemad ennast ületada ja põnevust pakkudes tuua Eesti 7. kohal finišisse. Universiaad oli kindlasti minu elu ägedaim kogemus nii võistlustulemuste mõttes kui ka korralduslikult- palju pealtvaatajaid, teleülekanded, intervjuud jne.

Sprinditeate tiim
Lühirada