Kullane nädalavahetus

IMG_3796 IMG_3800IMG_3801

Laupäeval 9. veebruaril toimusid Kõrvemaal Harjumaa meistrivõislused suusatamises. Loksa linn oli sellal aastal esindatud viie võisltejaga. Meist esimesena startis Epp ning tegi võib-olla selle talve seni võimsama sõidu. Ajaga 8.33 võitis ta tüdrukute N16 vanuseklassis kuldmedali. Sellest tulemusest piisas, et võita ka ligemale 20 sekundiga Eesti suurima maakonna naiste 3 km absoluutklass, mille eest riputati kaela teine kuldmedal. Kirsiks tordi peal oli asjaolu, et seekord ei olnud Epule vastast ka M16 vanuseklassi poiste hulgast.

M18 vanuseklassis asus stardijoonele neli Eesti meistrivõistlustelt ning ETV-Swedbanki sarjast tuttavat kõva konkurenti. Pendil oli vaja meistritiitli säilitamiseks väga kiiret sõitu. Läks õnneks! Ajaga 12.31 tuli viies võit. 11 sekundit jäi puudu meeste absoluutklassi võidust, mille võttis nii nagu eelmiselgi aastal, maailma parimate suuskade meister Peep Koidu. Pendi saagiks siis kuld ja hõbemedal.

Esmakordselt Suusaväe koosseisus esindasid Loksa linna ja suusatasid kiiresti veel Marelle, Tarmo ja Rein. Nende tulemused täpsustuvad lõpuprotokolli ilmumisel www.harjusort.ee

Väikse tõrvatilgana meepotis tuleb ära mainida, et kahjuks jäi sellel aastal Loksa kool maakonna suusatamise teatevõistlustel üle tüki aja ilma medalita

Pühapäeval osalesime Kohtla-Nõmmel toimunund V Piret Niglase auhinnavõistlustel suusavahetusega sõidus. Osalejaid oli tänavu vähem kui eelnevatel aastatel, kuid see ei seganud mõnusat ja hästi organiseeritud võistluspäeva. M12 vanuseklassis oli Armin 5., N16 vanuseklassi võitis Epp. Lõpuks õnnestus ka Pendil jõuda kaevuritelinnas poodiumi kõrgeimale astmele, võites nii M18 vanusklassi 5+5 km distantsi kui ka eriauhinna, olles kogu päeva kiireim mees.

Kokkuvõtteks: 2 päeva, 5 kulda ja 1 hõbe.