Läbi aegade parim!

IMG_4500 EppAlbu2 PentAlbu1

Laupäeval, 8. veebruaril toimus Valgehobusemäel ETV-Swedbanki noorte suusasarja 3. etapp. Kavas klassika sprint. Ilm klassika jaoks enam palju hullem olla ei saanud, vihmasadu ja +3. Eelnevalt ennustasid viis ilmateadet kõik erinevalt. Temperatuuri -2 kuni +4-ni ja vihma, lörtsi ning lund. Ühesõnaga kõik variandid olid võimalikud. Aga suusk sai ülihea 😉

Seekord startis Pent esimesena. Eelsõidu 10. aeg ja B-finaal. Suurüllatuse valmistas  oma eelsõidus Epp 2. kohaga. Aeg oli nii hea, et oleks 2. koha taganud ka N18, N20 ja N23 vanuseklassis. Absoluutselt päeva 6. aeg.

Kuna võistlejaid oli palju, siis venisid vahed eelsõitute ning finaalide vahel pikaks. Ligi 3 tundi tuli oodata, et uuesti startida. Sisuliselt  2 võistlust 1 päevaga.

Kõigepealt M20 B-finaal. Tõusule tulles Pent teisel kohal aga poolel mäel leidis veel pisut lisajõudu kiirendamiseks ning vahe järgnevatega suurenes igal sammul. Finishisirgele jõudis uhkes üksilduses ning võimas võit oma sõidus oli taskus. 7. koht M20 klassis.

Tõus meeldis ka Epule. Viiendalt kohalt kolmandaks ja teistel eest ära. Tasuks teine pronksmedal noorte suusasarjas.

Pühapäeval, 9. veebruaril toimusid Mõedakul Eesti noorte meistrivõistlused. Kehvade lumeolude tõttu muudeti rada pisut lühemaks. N16 4,3 km distatsil sai Epp 6. koha. Meistrivõistlustel esimest korda 6 parema hulgas!