Noorte suusatuur 2013 – ilus lõpp

IMG_3963 IMG_3967IMG_3939

20.-22. märtsil korraldati Lõuna-Eesti mägedes kolmandat korda noorte suusatuur.

Esimesel päeval Tartus oli kavas sprint. Epp sõitis eelsõidus välja N16 vanuseklassi  teise aja ning Pent jagas M18 vanuseklassis 6.-7. kohta, saades sellega ülinapi finaalipileti. Finaalis püsis Epp ilusti liidrite kannul, kuni talle viimasel tõusul tagant keppidele sõideti ning 6-7m vahet ei õnnestunud enam tasa teha. Tulemuseks 3. koht.

Pendi taktika oli püsida grupis ja vaadata, mis eespool toimub. Seekord läks täkkesse. Esimesel laskumisel kihutasid kaks kiiret meest rajalt välja ning Pendil oligi 5. koht käes.

Tartusprint

Järgmisel päeval toimusid Haanjas Munamäe mängud, mis olid ühtlasi suusatuuri teiseks etapiks. Võistlusformaadiks vabatehnika ühisstart. Epp sõitis 3 km, lõpetas tuuri liidritega koos ning finišisirgel näitas taas oma kiirust ja kangust, möödudes pikalt ees sõitnud konkurendist. 6. koht.

Pendi 10 km sõit paistis kõrvalt vaadates seekord ilus ning jõuline. Suusastaadionile tuli koos lätlasega, aga jättis rünnaku lõpusirgele, kus mööda sõita enam ei õnnestunud. 7. koht.

Tuur lõppes reedel Otepääl, tõusuga Väikesele Munamäele. Starditi viitsardist kahe eelmise päeva tulemuste põhjal. Epp pääses rajale neljandana, kuid tõusu alguseks oli pidanud ühe koha loovutama. Püsis kogu tõusu ilusti eessõitja kannul ning kihutas viimasel 30 m hüpetega neljandaks.

Pent startis viiendana. Rajal  õnnestus üks eessõitja kinni püüda ning tõusule tuli 3.-5. koha grupis. Möödasõiduks jäi rada ikkagi kitsaks ning lõpus, kus oleks ehk võimalus olnud, enam vajalikku särtsu polnud. Aga tuuri kokkuvõttes ikkagi korralik 5. koht. (esimene mitte-otepäälane)

IMG_3947 IMG_3955

Auhindadeks olid karikad ning kang vorsti ja kang Värskat 🙂

Jätkus probleem külma ilmaga suusk libisema saada.

Selleks talveks (vist) kõik…