Suusavägi on jõudnud MM´ile!!!

Praeguseks on mul juba esimesed tiitlivõistluste stardid tehtud. Kolmapäeval võistlesin sprindidistantsil. Ilm oli teisipäevaga võrreldes soojemaks muutunud (võistluse ajal võis u -12 kraadi olla), seega ärakülmumist karta ei olnud. Starti läksin hea tundega, eesmärk oli korralikult võrgus orienteeruda ning vältida katastroofilisi vigu, mis eelmistel võistlustel sisse on tulnud. Suure osa distantsist sai sõita mööda suusaradu, mis tegi minu jaoks kogu võistluse palju lihtsamaks. Võin julgelt öelda, et see oli minu selle hooaja seni parim võistlus! Uskumatu, aga ma ei teinud ühtegi orienteerumisviga! Tasuks sain 16. koha, millega jään vägagi rahule.

Sprint

Sprint. Pildistas Raili.

Viimases punktis. Pildistas Raili

Viimases punktis. Pildistas Raili

Finišisirge. Pildistas Raili.

Finišisirge. Pildistas Raili.

Hetk võistluse ajal. Pildistas Raili.

Hetk võistluse ajal. Kuna olin üks esimesi startijaid, siis alguses olin tegelikult korraks ka liider 😉 Pildistas Raili.

Jonne ja mina pärast võistlust. Pildistas Raili

Jonne ja mina pärast võistlust. Pildistas Raili

Koondise määrdemehed Erti ja Kuno. Super töö! Väga kiired suusad tegite :)

Määrdemehed Erti ja Kuno. Super töö! Väga kiired suusad tegite 🙂 Pildistas Raili.

Täna, neljapäeval oli kavas tavadistants. Linnulennult 12km, mööda optimaalseimat rada 16km. Ühisstardist. Juunioride ja noorte tüdrukute start oli ühine. Õues -18 kraadi. Rajal oli kaks kaardivahetust koos joogipunktidega. Esimene pool kulges mööda kitsast võrku, kivisel Soome maastikul. Murti palju suuski ja keppe. Minu varustus jäi õnneks terveks, kuid selle eest kukkusin palju ega suutnud korralikult orienteeruda. Kaotust võitjale kogunes päris palju. Raja lõpuosa oli taas rohkem suusaradade peal ning seal läks mul oluliselt paremini. Lõpetasin 26. positsioonil, kuid eest tühistati mõned tüdrukud.. Hetkel on mul kirjas 23. koht 🙂

Võistlust saab jälgida siin. Täiskasvanute võistlustest tehakse otseülekandeid (sealt saab väga hea ettekujutuse skio-st). Homme, reedel on puhkepäev. Laupäeval on lühirada ning pühapäeval teade.